• Domov
  • /
  • Nezaradené
  • /
  • 27. október 2023 – Deň modlitby, pôstu a pokánia za mier

Pápež František vyhlásil na piatok 27. októbra deň modlitby, pôstu a pokánia za mier, ku ktorému pozval aj iné kresťanské denominácie, príslušníkov iných náboženstiev a všetkých, ktorým leží na srdci mier vo svete. Vyzval tiež urobiť všetko pre to, aby sa zabránilo humanitárnej katastrofe v Gaze.

V tento deň bude vo farskom kostole celodenná adorácia od 7.00 do 17.00 hod. Taktiež modlitbu sv. ruženca v ten deň obetujme na pápežov úmysel.

V závere generálnej audiencie v stredu 18. októbra Svätý Otec vyslovil nasledujúcu výzvu:
Prosím, nech sa urobí všetko pre to, aby sa zabránilo humanitárnej katastrofe. Možné rozšírenie konfliktu je znepokojujúce, zatiaľ čo vo svete je už otvorených toľko vojnových frontov. Nech zbrane umĺknu a začujme volanie po mieri chudobných ľudí, detí…
Bratia a sestry, vojna nerieši žiadny problém: zasieva jedine smrť a ničenie, podnecuje nenávisť, šíri pomstu. Vojna ruší budúcnosť, ničí budúcnosť.
Vyzývam veriacich, aby sa v tomto konflikte postavili len na jednu stranu: na stranu mieru. Nie však slovami – v modlitbe, s úplnou oddanosťou. S týmto vedomím som sa rozhodol vyhlásiť na piatok 27. októbra deň pôstu a modlitby, deň pokánia, ku ktorému pozývam sestry a bratov rozličných kresťanských denominácií, príslušníkov iných náboženstiev a všetkých, ktorým leží na srdci vec mieru vo svete, aby sa k nemu pripojili podľa vlastného uváženia.
V ten večer o 18.00 hod. na Námestí svätého Petra strávime hodinu modlitby v duchu pokánia, aby sme vyprosovali pokoj v našej dobe, pokoj v tomto svete. Prosím všetky miestne cirkvi, aby sa zapojili do organizovania podobných aktivít, aby zapojili Boží ľud.“

Informačný servis nitrianskej diecézy